MEC aktual5 września 2013 r. odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę zakładu kogeneracji, przy istniejącej kotłowni MEC Piła-Koszyce.

Czytaj więcej...

MEC aktual duzy5 września 2013 r. odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę zakładu kogeneracji (przy istniejącej kotłowni MEC Piła-Koszyce), zaprojektowanego przez Studio Architektury KONTUR Światopełk-Mirscy Sp. Jawna.

Zaprojektowany przez nas obiekt to budynek dwukondygnacyjny, o łącznej powierzchni użytkowej 1.100 m2 i kubaturze 6300 m3. W jego skład wchodzi budynek technologiczny, mieszczący kogeneracyjne agregaty gazowe (elektrociepłownia kogeneracyjna) oraz łącznik do istniejącej kotłowni, a także budynek stacji sprężania gazu do celów technologicznych.

Głównym inwestorem jest Miejska Energetyka Cieplna Piła Sp. z o.o., a generalnym wykonawcą konsorcjum firm JOKA Sp z o.o. oraz włoska firma CPL Concordia Societa Cooperativa Oddział w Polsce.

huta szkla architekci poznań aktualminiW maju 2013 r. przedstawiciele firmy Recycling Park Sp. z o.o o odebrali pozwolenie na budowę kompleksu bazującego na działalności związanej z przetwarzaniem odpadów pod nazwą Recycling Park.

Czytaj więcej...

huta szkla architekci poznań aktualW maju 2013 r. przedstawiciele firmy Recycling Park Sp. z o.o o odebrali pozwolenie na budowę kompleksu bazującego na działalności związanej z przetwarzaniem odpadów pod nazwą Recycling Park.

W skład kompleksu wchodzi zakład odzysku energii oraz huta szkła wraz z zespołem magazynów i zapleczem transportowym. Inwestycja zlokalizowana będzie w Kamionce koło Chodzieży.

BROWAR CZARNKÓW architekci poznań aktual miniProjekt Centrum Browar City zakłada fuzję historii z nowoczesnością, połączenie funkcji fabrycznej (produkcja piwa) z wystawienniczą, handlową i hotelowo–usługową.
Zachowując historyczne serce doprojektowano pasaż przykryty przeszklonym dachem, który stanowi element scalający istniejące budynki browaru z nowoprojektowanymi obiektami o nowej funkcji – galerii handlowej z marketem.

Czytaj więcej...

BROWAR CZARNKÓW architekci poznań aktualProjekt Centrum Browar City zakłada fuzję historii z nowoczesnością, połączenie funkcji fabrycznej (produkcja piwa) z wystawienniczą, handlową i hotelowo–usługową.
Zachowując historyczne serce doprojektowano pasaż przykryty przeszklonym dachem, który stanowi element scalający istniejące budynki browaru z nowoprojektowanymi obiektami o nowej funkcji – galerii handlowej z marketem.
Projekt powstał na podstawie obserwacji potrzeb miasta i regionu na tego typu miejsca – spotkań, imprez, kultury,handlu, bazy do zwiedzania. Jest to nowoczesne, a jednocześnie silnie związane z Czarnkowem założenie. Wiele funkcji produkcyjnych browaru zostało udostępnionych dla zwiedzających. Z historią browaru i okolicy można zapoznać się w małym muzeum. Obok zastosowania najnowszych rozwiązań technologicznych zachowano oryginalne - historyczne rozmieszczenie budynków; ich ceglane fasady pozwoliły zachować i zrewitalizować unikalny klimat miejsca.

Powierzchnia zabudowy istniejących budynków:
- browaru 738,6 m2 (w tym muzeum 132 m2)
- leżakowni 838 m2
- powierzchnia całkowita budynku biurowego 244 m2
- powierzchnia całkowita budynku hotelowego 530,6 m2

Powierzchnia całkowita galerii z marketem 4511 m2
- powierzchnie najmu od 17 m2 do 628 m2
- powierzchnia marketu 1477 m2

Liczba miejsc parkingowych - 126